a
HomeSEKTÖRLERTAM Konuşmalar İlk konuğunu ağırladı

TAM Konuşmalar İlk konuğunu ağırladı

TAM Konuşmalar İlk konuğunu ağırladı

 Bu ilk randevuda İstanbul’un Parlayan Yeni Ticari Aksı ‘SADABADVADİSİ’NİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI…’ konuşuldu. Bölgenin 3 dönem belediyebaşkanlığını yapan Fazlı Kılıç; gazeteci yazar Hüseyin Gökçe’nin sorularına doyurucu cevaplar verdi.

Toplantının ev sahibi olan TuryapYönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay; ‘Konuklarımıza, katılımcılarımıza Hoşgeldiniz diyorum. Turyap TAM Çözüm Merkezi, içeriğine uygun olarak tasarlanmış ve görev yapacak arabulucu hukukçuların hizmetlerini eksiksiz sunmalarına olanak sağlayan özel iç mimari dekorasyon çözümleriyle ve modern büro otomasyon sistemleriyle donanımlıdır.

Bilindiği gibi Tahkim ve Arabuluculuk Merkezimiz devletimizin başlattığı sözleşmelerden doğan bir anlaşmazlıkta mahkeme yerine arabuluculuk marifetiyle çözme, çözülemiyorsa hakeme başvurma yöntemlerini faaliyet konusu olarak belirlemiştir. Özel uzmanlık alanımız olan gayrimenkul itilaflarında ülke sınırlarını aşan bir birikim ve tecrübemiz var. Arabuluculuk uzmanlığımıza kanuni yetki tanındığında tahkim çözümünü de ekleyeceğiz. Veya bu konuda yetki alan merkezlerle iş birliğine gideceğiz. Tahkim, taraflar arasında çıkan uyuşmazlıkların devletin resmi yargı organları yerine, kendileri tarafından belirlenen hakemlerce çözümlendiği bir uyuşmazlık çözüm yöntemidir.Bu alternatif uyuşmazlık çözümü yönteminin uygulama alanları önümüzdeki günlerde çok genişleyecektir. Bu iş için tasarlamış Çağlayan Adlisine çok yakın binamızın yerinde bir dönem bir boya fabrikası vardı. İlçemizbundan 20 yıl önce ortasından kokular yayan bir su yoluna sahip idi. Ve iriliufaklı fabrika, küçük sanayi işletmeleriyle çözmesi gereken şehircilik sorunlarıyla meşguldü.

Mevcut düzensiz yapılaşması, bakıma muhtaç yolları ortalıktaki çöp yığınları ile şehrin merkezindeki ilçemize metruk bir görüntü veriyordu.

Bugün ise ilçemiz İstanbul’un parlayan yeni ticari aksı olarak ortaya çıkmaktadır. Maslak güzergâhının paralelinde modern ofis ve iş merkezleri, üniversiteler, E-5 ve E-6 bağlantıları, Dolmabahçe ve Beşiktaş’a 5 dk ulaşımı sağlayan tünel olanakları ve merkezde açılışı çok yaklaşmış 2 önemli metro hattı ve Vadi İstanbul’da bulunan asma metrosuyla değeri kat kat artan bir düzeye ulaşmıştır. Biz bu konudaki enformasyonları genişkesimlere ulaştıracak bir dizi etkinliklerin ilkini bugün gerçekleştiriyoruz.

Bugünkükonuğumuz tarihi İstanbul kadar eski olan içinde merkezîmizin de bulunduğu eskiadı Sadabad olan ilçemize 3 dönem imar hareketlerini yöneten belediyebaşkanımız sayın Fazlı Kılıç… Sadece 15-20 yıl önce bahsettiğimiz metruk halinden bugünkü düzeyine ulaştıran modern Sadabat Vadisi’nin mimarı…Anlatacakları bir döneme ve günümüze ışık tutacak değerli bilgilerden oluşuyor.Benim bir önerim var. İlçemiz Kağıthane’nin adının Sadabat olarak değiştirilmesi fikrini taşıyorum. Bu bölgemiz gayrimenkul değerini yüzde 50 artırır. Bu ilçemize nitelik ve değer katan yeni bir dönem başlatır.

TAM konuşmalar,bazen hukuk, bazen bilim, mühendislik, sanat, toplum bilim, deneyim, tecrübe veya anılardan oluşabiliyor. Bugün modern bir kent yöneticisi, ilçemizin son 3 dönem icracı belediye başkanlığı mesaisine sahip Fazlı Kılıç’a sözü verirken tebriklerimizi sunuyoruz. ‘Şeklinde konuştu.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.