a
HomeSEKTÖRLERSiemensin Dürüstlük Girişimi Projesi 3.dönemine Türkiyeden TEİD kabul edildi

Siemensin Dürüstlük Girişimi Projesi 3.dönemine Türkiyeden TEİD kabul edildi

Siemensin Dürüstlük Girişimi Projesi 3.dönemine Türkiyeden TEİD kabul edildi

İş etiği ilke ve politikalarının benimsenmesi ve iş etiğinin Türkiye’de faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların temel yapı taşı olmasını sağlamak amacıyla 2010 yılında kurulan Etik ve İtibar Derneği (TEİD), Siemens AG tarafından yürütülen Siemens Dürüstlük Girişimi Projesinin 3.dönemine kabul edildi. “Siemens Dürüstlük Girişimi” projesinin bu dönemine; Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UNGC), Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi (UNODC), Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) gibi uluslararası inisiyatif ve kuruluşların yanı sıra, Etik ve İtibar Derneği (TEİD) Türkiye’den kabul edilen tek sivil toplum kuruluşu oldu.

TEİD, bugün GSMHnın yüzde 15ini oluşturan ve 250 binin üzerinde çalışanı istihdam eden önde gelen 150’den fazla üye kurum ve kuruluşlardan oluşuyor.

Siemens AG tarafından küresel bazda rekabet şartlarının adil olması, piyasaların yolsuzluk olaylarından arındırılması amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında girişimler; 3-5 yıllık dönemde toplam 30 milyon ABD dolarına varan fonlar alacak. Siemens’in uluslararası alanda yürütülen projenin yeni döneminde fon hacmi ise 100 milyon doları aşıyor.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.