a
HomeSEKTÖRLERMuratbey’in “gönüllülük” çalışmaları çalışanlarıyla büyüyor

Muratbey’in “gönüllülük” çalışmaları çalışanlarıyla büyüyor

Muratbey’in “gönüllülük” çalışmaları çalışanlarıyla büyüyor

Türkiye’nin geleneksel peynirlerine inovasyon katan Muratbey, yenilikçi peynirleriyle olduğu kadar çalışanlarına sunduğu cazip imkanlar, hayata geçirdiği gönüllülük projeleriyle de dikkat çekiyor. Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikasında spor salonundan, hobi bahçelerine pek çok alanı çalışanlarıyla birlikte hazırlıyor ve geliştiriyor. İş stresini doğa ve tarımla uğraşarak veya spor yaparak atmak isteyen Muratbey çalışanları hem motive oluyor hem de üretmenin keyfini yaşıyor. Çalışanlar spor salonunda kullandıkları aletleri de kendileri tasarlayıp üretiyor. Eğitimde fırsat eşitliği hedefiyle geçtiğimiz yıl kurum çalışanları arasında gönüllülük projesi başlatan Muratbey, imkanları kısıtlı çocukların eğitimine de çalışanları ile katkı sağlıyor. “Okuyan Çocuklar, Güçlü Yarınlar” adlı proje kapsamında kurum içinde toplanan kitaplar, kitaba ihtiyaç duyan okullara ve öğrencilere ulaştırılıyor. 4 ilde 6 okulla başlayan proje, bir yılda Çanakkale’den Mardin’e 11 ile yayılarak 17 köy okulunu kitap ve Türk Zekâ ve Strateji Oyunu Mangala ile buluşturdu.
“Hayata geçirdiğimiz her projeyi çalışanlarımız da sahipleniyor”
Sağlıklı yaşam ve beslenmeye verdikleri önemi sadece ürettikleri yenilikçi peynirlerle değil şirket felsefesi olarak da benimsediklerini söyleyen Muratbey İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Gülnur Uluğ, kurum içi gönüllük çalışmalarıyla da sektörlerinde fark yarattıklarını belirterek, “Dünya Bağışçılık Endeksi’nin 2018 raporuna göre; Türkiye’nin genel bağışçılık skoru %20 ve sıralaması 131. endekse göre, Türkiye tanımadığı bir kimseye yardım etmede %40 oranla 113. sırada ve gönüllülük için harcanan zamanda %9 ile 146 ülke içinde 126. sırada yer alıyor. Hayırseverlik kültüründen gelen ülkemizin bağış yapma ve gönüllülük anlamında diğer ülkeler arasında bu kadar geride kalması gerçekten üzücü. Muratbey çatısı altında çalışanlarımızla birlikte şimdiye kadar yüzbinlerce kişiye destek olduk; eğitim, çocuk ve kadın odaklı çeşitli yardım çalışmaları yürüttük, yürütüyoruz. Sürdürülebilir Gıda Platformu üyesiyiz. Toplum sağlığına fayda sağlama misyonumuzu inovatif ve sağlıklı peynirlerimizin yanı sıra sürdürülebilir kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizi de devam ettiriyoruz.
Hayata geçirdiğimiz her projenin Muratbey markasının değerlerini yansıtmasının yanı sıra
çalışanlarımız tarafından da benimsenmesi, onlara katkı sağlaması ve değer katması bizim en
hassas noktamız.” dedi.
“Çalışanlarımızın her biri gönüllü elçimiz”
Kurum içi gönüllülük projesi olarak başlattıkları “Okuyan Çocuklar, Güçlü Yarınlar” projesinin çalışanlarının büyük bir kısmı tarafından sahiplenilerek kurumsal bir projeye dönüştüğünü söyleyen Uluğ, “Ulaşılacak çok okul, gelecekleri eğitimle aydınlanması gereken milyonlarca çocuk var. Çalışanlarımızın gönüllü katılımıyla bu yıl projemizi dahada ileri taşımaya karar verdik. Tüm Muratbey ailesinin hayata geçirdiğimiz projelerin gönüllü birer elçisi olması bizi hem motive ediyor hem de gurur veriyor. Çalışmalarımızın diğer şirketlere de ilham vermesi ve gönüllülük kavramının Türkiye’de daha çok sahiplenilmesi en büyük dileğimiz.” diye konuştu.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.