a
HomeTÜRKİYEGirişimcilik yarışması için imzalar atıldı

Girişimcilik yarışması için imzalar atıldı

Girişimcilik yarışması için imzalar atıldı

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD)’nin Türk iş dünyasına yeni girişimler, yeni girişimciler kazandırmak, fikrin ticarileşmesini desteklemek amacıyla projelendirdiği “Girişimcilik Yarışması” için en önemli adım atıldı. GGYD’nin, Ankara Üniversitesi (AÜ) Teknokent Başkanlığı işbirliğiyle hayata geçireceği yarışmaya ilişkin protokol, düzenlenen törenle imzalandı. Protokolü kurumlarını temsilen Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ercan Bayazatlı ile GGYD Yönetim Kurulu Başkanı M.Nezih Allıoğlu imzalarken, törene Teknokent Genel Müdürü ve Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Şebnem Doğan, iş geliştirme uzmanları, GGYD yönetimi ve üyeleri katıldı.

Hedef; Gençleri Yüreklendirmek

GGYD Başkanı Nezih Allıoğlu burada yaptığı konuşmada, dernek olarak üyelere hizmet ederken, gençler için de somut adımlar atmaya karar verdiklerini, onlara yol göstermek, arkalarında durmak, yüreklendirmek için harekete geçtiklerini söyledi. Girişimciliğin, Türk ekonomisinin en önemli konusu olduğunu vurgulayan Başkan Allıoğlu, “Ulusal ve uluslararası piyasada güçlü girişimlere, sıradışı fikirlere çok
ihtiyacımız var” dedi. AÜ Rektörü Prof. İbiş de bu projenin gençleri hedef alan, içine üniversiteyi de dahil eden çok kıymetli bir proje olduğuna dikkat çekti. AÜ’nün; halkın, toplumun, kamunun bir üniversitesi olduğunu, dolayısıyla iş dünyasıyla işbirliğini çok önemsediklerini kaydeden Prof. Erkan İbiş, sözlerini şöyle sürdürdü:

Hazırlıklar Tamam, Yarışma Mayıs’ta

Hangi sektörden, hangi bilim dalından olursa olsun başarı için işbirliği, ortaklık, paylaşma ve dayanışma şart. İş dünyası-üniversite platformumuzun yaygınlaşmasının önemli bir ayağı da işte bu proje. Ne kadar çok gence dokunabilirsek o kadar başarılı olacağıç. Dokunulmayı bekleyen, çekingen gençlere ulaşmak zorundayız…” AÜ Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ercan Bayazatlı da Başkent Ankara’nın üniversitesi olarak GGYD’yle böylesine önemli bir girişime ortak olmanın heyecanını yaşadıklarını vurguladı. İki kurumun temsilcilerinden oluşan ortak çalışma grubununun altyapı hazırlıklarını tamamladığı Girişimcilik Yarışması, önümüzdeki mayıs ayında yapılacak. Girişimcilere, işini dünyaya taşıma fırsatı verecek bu yarışma dahilinde dereceye girenlere ödüller ve Melek Yatırımcılar ile kaynak yaratılacak, GGYD üyelerinin ticari tecrübeleri ile AÜ Teknokent’in köklü akademik geçmişi harmanlanarak destek sağlanacak.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.