a
HomeSEKTÖRLERGenç çalışanların Softtech kariyeri yeni nesil öğrenmeyle başlıyor

Genç çalışanların Softtech kariyeri yeni nesil öğrenmeyle başlıyor

Genç çalışanların Softtech kariyeri yeni nesil öğrenmeyle başlıyor

Softtech, yaratıcı ve inovatif çözümler sunarak farklı alanlardaki ürünlerle uluslararası pazarda da güçlü ve global bir oyuncu olma yolunda hızlı bir şekilde ilerlemektedir. İş ortaklarına çözüm sunmanın yanı sıra, inovasyon ve kurum içi girişimciliği ana stratejisi olarak belirlemiştir. Softtech bu strateji doğrultusunda farklı sektörlerden yenilikçi iş fikirlerinin gelişmesi ve ticarileşmesi için çalışanlarına destek vermekte ve şirket içerisinde öncü girişimler çıkarmayı hedeflemektedir.

Girişimlerin ilk aşamada hayatta kalarak devam edebilmelerini, gelişip büyüyebilmesini sağlamak amacıyla var olan kuluçka programları, yeni bir fikrin gelişimini sağlamalarıyla da dünya genelindeki en etkili yapılar olarak biliniyor. Yenilikçi iş fikirlerinin gelişmesi ve uygulanabilmesi için çalışanlarına destek olan Softtech, bu kapsamda kurum içi girişimcilik ve inovasyon odaklı öncü çalışmalar gerçekleştiriyor.

Softtech Akademi ve İnovasyon ekiplerinin iş birliğinde yeni mezun çalışanlar için tasarlanan İnovasyon Kuluçka Programı ile 6 ay süresince belirli aralıklarla programlar düzenleniyor. Geçtiğimiz yıl 41, bu yıl 72 yeni mezun çalışanın katıldığı İnovasyon Kuluçka Programı ile iki yılda toplam 113 kişiye eğitim verildi.

Takımlar halinde çalışan yeni mezunlar, program kapsamında yeni bir fikrin olgunlaştırılma sürecinde gerekli olan “yalın girişimcilik” ve “tasarımcı düşünce” metodolojilerini ve tekniklerini öğrendi. Üç haftalık aralarda workshop’lara katılan ekipler, kendi fikirlerine ait iş modeli tasarımı ve “Finansal Modelleme” gibi adımlar üzerine çalışarak kendilerini geliştirdi.
 

Çin ve Amerika ofisini ziyaret etme şansı yakalıyorlar

Program sürecinde Softtech inovasyon ekibi, takımların her türlü sorularını yanıtlamak adına destek veriyor. Yeni bir iş fikrini olgunlaştıran tüm süreçleri tasarlayarak programın sonunda “Yatırımcı Sunumu” yapan takımlar, proje uygunluklarına göre Çin ve Amerika ofisini ziyaret etme şansına sahip olabiliyor. Eğitimlerin yanı sıra belirli periyotlarla bir araya gelen takımlar, saha analizi ve müşteri görüşmeleri gibi ek çalışmalar da gerçekleştiriyor.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.