a
HomeGÜNDEMBCCT Başkanı Chris Gaunt’a OBE Nişanı

BCCT Başkanı Chris Gaunt’a OBE Nişanı

BCCT Başkanı Chris Gaunt’a OBE Nişanı

January 2020 / Istanbul – Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası – BCCT Başkanı Chris Gaunt, Kraliçe Elizabeth tarafından Türkiye – Birleşik Krallık ilişkilerine katkılarından dolayı Britanya İmparatorluğu Nişanı – OBE ile ödüllendirildi. Madalyasını önümüzdeki aylarda İngiltere’de düzenlenecek resmi törenle alacak.

Gaunt ilham verici bir iş lideri olarak, yerel ve küresel refaha adanmış hizmetlerinden ötürü üstün hizmet madalyasına layık görüldü. Dünya genelinde bu ödüle layık görülen ihracatçı girişimciler ve endüstri liderleri, 2019 yılında İngiltere ihracatının 675 milyar sterlin gibi  rekor seviyeye yükselmesine katkı sağladı.

Gaunt , OBE nişanı ile ilgili duygularını “Bu ödül, BCCTnin son yedi yılda İngilterenin toplam ihracat ticaretine ve özellikle Türkiye ile olan ticaretimize sağladığı katkının bir meyvesidir. Bu sürece, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve BCCT ekibimiz, İstanbuldaki İngiliz Konsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliğinde bulunan Uluslararası Ticaret Departmanı (DIT) çalışma arkadaşlarımızın desteği ve katkısı paha biçilmez. Tüm paydaşlarımıza ve BCCT üyelerine yolculuğumuza katılımları ve gönülden bağlılıkları için teşekkür ediyorum. Bu ödül benim adıma olmakla birlikte, BCCT nin 2020de sürdüreceği başarıyı da temsil ediyor.” şeklinde ifade etti.

OBE Nişanı Nedir?

Üstün hizmet madalyası OBE, Britanya İmparatorluğu Nişanı (Order of the British Empire), İngilterede 1917de Kral V. George tarafından başlatılan, askeriye, kamu, iş dünyası, medya ya da sivil toplum kuruluşlarında başarılı hizmetlerde bulunanları ödüllendirmek amacıyla verilen liyakat nişanının ikinci seviyede olanıdır. 

Chris Gaunt Hakkında:

İngiltere’de Wakefield, Yorkshireda doğan Chris Gaunt, uzun yıllar, Doğu Avrupada ve Orta Asya’da üst düzey yönetimlerde görev aldı. En son olarak Coca-Cola’nın Güney Kafkasya, Orta Asya ve Orta Doğudaki şişeleme operasyonlarından sorumlu üst düzey yönetici olarak çalıştı. Çok kültürlü, global yönetim konusunda deneyime sahip olan Gaunt, 2013 yılında BCCT Yönetim Kurulu Başkanı oldu. BCCT’nin yeniden yapılandırılmasına öncülük etti ve İngilterenin Uluslararası Ticaret Departmanı ile başarılı bir stratejik işbirliği başlattı.

Chris Gaunt yaşamı boyunca ilke edindiği prensipleri ise şöyle özetliyor;  
Kişisel yaşamınızda ve kariyerinizde hedeflerinize ulaşmak için kararlı ve öz motivasyonlu olun. Daima fark yaratma çabası içinde olun, bir yerde sabit durmayın, yeni fikirlere açık olmaktan ve öğrenmekten asla vaz geçmeyin. Değerlerinize göre yaşayın ve duygusal zekanızı geliştirin.  Deneyimlerinizi ve bilgilerinizi başkalarının yararına paylaşın. Mükemmel olmadığımızı kabul edip, hatalardan ders çıkararak kendimizi fazla da ciddiye almamak gerekir.

Gaunt’un en sevdiği alıntı ise “Bana değiştiremediğim şeyleri kabul etme rahatlığı, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve farkı bilme bilgeliği ver.”

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.