a
HomeSEKTÖRLERATİD Başkanı Akman: “Anadolunun sesi olacağım”

ATİD Başkanı Akman: “Anadolunun sesi olacağım”

ATİD Başkanı Akman: “Anadolunun sesi olacağım”

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu için yapılan seçimi kazanarak Orta Anadolu Bölgesi’nden Kurula giren Anadolu, Ankara Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Birol Akman, “Var gücümle seçildiğim bu görevde en temel amacım, Ankara ve İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet olacaktır. Anadolulu turizmcilerin sesi olacak, sorunlarımızın çözümü için çaba sarf edeceğim” dedi. Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nda İç Anadolu Bölgesi’ndeki 13 ili temsil edecek olan Akman, bölgenin turizmde hak ettiği değeri görmesi için çaba sarf etmeye devam edeceğini söyledi. Akman, Ajansın katkısıyla İç Anadolu’da güzel projeleri hayata geçirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

EN BÜYÜK EKSİK TANITIM

Gerçekleştirecekleri projelerle Anadolu’nun turizm kalitesini yükselterek marka değerine değer katacaklarını belirten Akman, “Öncelikle İç Anadolu Bölgesi’ndeki turizm paydaşlarının dostluk ve iletişim bağlarını güçlendirmek en büyük arzum. Birlik ve beraberlik içerisinde Anadolu’yu turizmde bir dünya markası yapacağız” diye konuştu. İç Anadolu Bölgesi’nin tarih, kültür, doğa, gastronomi ve kayak turizminde önem bir
potansiyeli barındırdığını vurgulayan Akman, en büyük eksiğin tanıtım olduğuna dikkat çekerek, bu eksikliği gidereceğini dile getirdi. İç Anadolu Bölgesi’nin 12 ay turizme açık bir bölge olduğunu belirten Akman, tur programlarıyla İç Anadolu Bölgesi’ni bir bütün olarak değerlendirmenin önemine dikkat çekti. Akman, “Günü birlik turlarla İç Anadolu Bölgesi’ndeki tüm illeri turizmde önemli bir destinasyon haline getireceğiz. Konaklamada eksik kalan illerimizde Ankara’yı devreye sokacağız. Böylelikle hep birlikte bir kalkınma gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.