a
HomeSEKTÖRLERATİD Anadolunun tanıtımı için atağa kalktı

ATİD Anadolunun tanıtımı için atağa kalktı

ATİD Anadolunun tanıtımı için atağa kalktı

Ankara ve Anadolu’nun turizm potansiyelini tanıtmak için ulusal ve uluslararası fuarların önemli olduğunu dile getiren Anadolu, Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı Birol Akman, Anadolu’yu tanıtmak için her fırsatı değerlendireceklerini kaydetti.

Fuarların dünyanın farklı bölgesindeki turizm firmaları, yatırımcılar, acenteler ve turistlerle iletişim halinde bulunmak için büyük fırsat olduğunu dile getiren Akman, İç Anadolu Bölgesi’nin sahip olduğu tarihi ve kültürel değerler ile doğal güzelliklerinin etkili ve geniş bir şekilde tanıtılması ve pazar payının arttırılması hedefiyle önemli turizm fuarlarında yer alacaklarını söyledi.

Dünyanın en büyük 4 turizm fuarından biri olarak kabul edilen ve 30 Ocak-2 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’na büyük bir stantla katılım göstereceklerini dile getiren Akman, Anadolu’yu en iyi şekilde tanıtacaklarını bildirdi.

Bu fuara Ankara hariç İç Anadolu Bölgesi’nden sadece 2-3 ilin katılım gösterdiğini belirten Akman, fuarda açacakları stant ile İç Anadolu Bölgesi’ndeki tüm illerin fuara katılımını ve tanıtımını yapmayı sağlayacaklarını ifade etti. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu’na İç Anadolu Bölgesi’nden girdiğini hatırlatan Akman, “Yüklendiğim misyon ile İç Anadolu Bölgesi’nin turizmini geliştirmek için var gücümle çalışacağım. Anadolu’yu tanıtmak için her fırsatı değerlendireceğim” dedi.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.