a
HomeSEKTÖRLERArma Kontrol olağanüstü hava koşullarına karşı Ar-Ge ile mücadele ediyor!

Arma Kontrol olağanüstü hava koşullarına karşı Ar-Ge ile mücadele ediyor!

Arma Kontrol olağanüstü hava koşullarına karşı Ar-Ge ile mücadele ediyor!

Küresel iklim değişikliğinin etkileri son yıllarda hem dünya genelinde hem de Türkiye’de gözle görülür şekilde artış gösteriyor. 2018 yılında Avrupa’da son 117 yılın en soğuk kışı yaşandı. Dünya genelinde Temmuz ayının sıcaklık rekoru 2019’da kırıldı. İstanbul ise son 69 yılın en sıcak mayıs ayını geçen yıl yaşadı. Bunun yanında, İsviçre’de yapılan bir araştırmaya göre hızla önlem alınmadığı takdirde 2050 yılında hava sıcaklıkları bakımından İstanbul Roma’ya, Bursa Adana’ya, Ankara ise Taşkent’e benzeyecek.
 

“Küresel iklim değişikliğinin neden olduğu afetlere önlem alıyoruz”

Türkiye’nin bariyer markası Arma Kontrol, küresel iklimin etkilerini göz önünde bulundurarak tamamı Türk mühendislerden oluşan ekibiyle eksi 60 ila artı 75 derece sıcaklıklar arasında kesintisiz çalışan ürünler geliştirmeye başladı. Başta Orta Doğu ve Afrika’da olmak üzere X ülkeye ihracat yaptıklarını söyleyen Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal, “Arma Kontrol olarak, dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor ve Ar-Ge çalışmalarımızı bu doğrultuda şekillendiriyoruz. Küresel iklim değişikliği de günümüzün en önemli problemlerinden biri. Son yıllarda gerek ülkemizde gerek dünya genelinde yaşanan aşırı sıcaklar, soğuklar ve diğer doğal afetler de bunun en net göstergesi. Üstelik araştırmalar, bu etkilerin her geçen yıl daha da artacağını gösteriyor. Biz de bu doğrultuda mühendis ekibimizle birlikte çeşitli çalışmalar gerçekleştirdik ve bunun sonucunda eksi 60 ila artı 75 derece sıcaklıklar arasında kesintisiz çalışan ürünler geliştirmeyi başardık. İki ürünümüzle başladığımız bu yeniliği önümüzdeki dönemde tüm ürünlerimize yaymayı hedefliyoruz. Böylece ülkemizde ve ihracat yaptığımız tüm ülkelerde en iyi çözümleri sunmaya devam edeceğiz” dedi.
 

“Savunma ve özel güvenlik ürünlerimize öncelik verdik”

Arma Kontrol’ün çok düşük ve yüksek sıcaklıklarda çalışan ilk iki ürünü, “Mantar Bariyer” ve “Road Blocker” oldu. Koray Kartal, ilk etapta bu ürünlerin seçilmesini ise “Mantar bariyer ve road blocker, özel olarak tasarlanmış güvenlik ürünlerimiz arasında yer alıyor. Devlet binaları, askeri tesisler, havalimanları, üretim tesisleri gibi alanlarda üst düzey güvenlik sağlıyorlar. Mantar bariyer, saatte 80 kilometre hızla çarpan bir aracı dahi durdurabilecek niteliklere sahip. Road blocker da üstün özellikleriyle savunma sağlarken araçların güvenli bir şekilde ilgili bölgeye girmesine olanak tanıyor. Bu nedenle Ar-Ge çalışmalarımıza bu iki ürünümüzle başlamayı tercih ettik” sözleriyle açıkladı. Arma Kontrol, mantar bariyer ve road blocker’ın yanı sıra; kollu bariyerler, sel bariyerleri, yer tuzakları, otopark geçiş sistemleri, turnikeler, kayar kapı ve motorları, kişisel otopark direkleri ve trafik ekipmanları olmak üzere zengin bir ürün gamıyla her lokasyona ve ihtiyaca özel çözümler sunuyor.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.